На Хмельницькій АЕС планують збудувати ще два енергоблоки

День за днем

22 листопада під час організованої НАЕК «Енергоатом» та ГО «Українське Ядерне Товариство» міжнародної конференції «Атомні можливості для розвитку країни» були підписані нові угоди щодо будівництва атомних блоків в Україні. Енергоатом й американська компанія Westinghouse остаточно закріпили намір спільними зусиллями звести два нових енергоблоки на майданчику Хмельницької АЕС. Про це повідомила пресслужба Хмельницької АЕС на своїй сторінці у фейсбуці.

За присутності глави Міністерства енергетики України Германа Галущенка, Тимчасової повіреної у справах США в Україні Крістіни Квін, а також всіх учасників конференції документ підписали керівник Енергоатома Петро Котін та президент і генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман.

За словами Петра Котіна, в планах розвитку атомної галузі до 2040 року — «24 ГВт атомних потужностей», які зводитимуться силами фахівців Компанії та за допомогою міжнародних партнерів.

А генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман вкотре підкреслив надійність співпраці української й американської компаній та зазначив:

— Ми раді, що наше співробітництво отримало новий поштовх. Україна виробляє понад половину електроенергії за допомогою атомної енергетики. Westinghouse постачає приблизно половину палива для українських АЕС, і ми чекаємо на той момент, коли реактори АР1000 з’являться тут.

Попри величезну кількість викликів в енергетиці Україна поступово виводитиме з експлуатації реактори російського типу й будуватиме нові станції. Адже це шлях і до енергетичної незалежності, і до посилення ядерної безпеки. І до безвуглецевого майбутнього всієї країни.