У Раді пропонують заборонити імпорт товарів з Білорусі: зареєстровано законопроект

UNN

У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 6329 “Про ембарго на імпорт товарів, країною походження яких є Республіка Білорусь”, ініціатором якого є народний депутат із парламентської фракції “Слуга народу” Олександр Дануца. Текст документу оприлюднено на сайті парламенту, передає УНН.

Цитата

“Українські суб’єкти господарювання усіх форм власності не припиняють торговельні відносини з Республікою Білорусь. Очевидно, що кошти, якими наповнюється економіка Республіки Білорусь внаслідок таких угод, витрачаються на підтримання авторитарного режиму, утримання недемократичних органів державної влади, та розширення кола репресивних заходів”, — йдеться у пояснювальній записці до проекту закону.

Деталі

Таким чином, законопроектом забороняється:

В той же час, для уникнення негативних наслідків та штрафних санкцій для суб’єктів господарювання, які до набрання чинності законопроєктом у разі його ухвалення вже уклали правочини, спрямовані на імпорт товарів із Білорусі, передбачається можливість їх повного виконання.

Автор законопроекту наголошує, що запропоновані документом норми мають бути переглянуті у разі, якщо у Білорусі відбудуться прозорі та демократичні вибори, а також припиняться утиски прав політичних діячів та журналістів.

Очікується, що ухвалення законопроекту продемонструє зусилля України на шляху до стабілізації ситуації в Республіці Білорусь, зокрема, на її кордонах, та сприятиме забезпеченню дотримання міжнародних стандартів у сфері прав людини. Окрім того, передбачається, що реалізація положень законопроєкту сприятиме імпортозаміщенню, диверсифікації ринків та стримуватиме витік валюти з країни.

Контекст

15 листопада Європейський Союз затвердив нові санкції, які передбачають введення обмежувальних заходів щодо фізичних і юридичних осіб, які організовують незаконне переправлення мігрантів на територію ЄС або сприяють в цьому режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка.

Раніше повідомлялося про загострення ситуації на польсько-білоруському кордоні.

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак заявив, що країна привела в готовність війська вздовж кордону через напружену ситуацію з мігрантами.

9 листопада Польща закрила в Кузніце прикордонний перехід з Білоруссю через стрімкий наплив мігрантів.

У ніч на 10 листопада дві великі групи мігрантів увірвалися до Польщі з Білорусі, всіх затримали. Нелегали і далі здійснюють регулярні спроби прориву.

Тим часом Мінськ, який заперечує, що розпалював кризу, заявив, що очистив табір мігрантів біля кордону та почав репатріювати деяких людей до Іраку, тоді як Польща та Литва повідомили про меншу кількість спроб перетнути їхні кордони за останні дні.