Підвищення прожиткового мінімуму з 1 грудня: як зростуть соціальні виплати, «мінімалка» та ЄСВ

Вчасно

З 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум, а разом з цим зміниться розмір і деяких соціальних виплат.

Загальний розрахунковий показник (прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на місяць) з 1 грудня становитиме 2393 гривні.

Юристи «Донбас SOS» проаналізували, як ці зміни вплинуть на адресну допомогу та інші суми, зафіксовані в законодавстві.

Що стосується розбивки за основними соціально-демографічними групами, то показники такі:

— Для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум з 1 грудня становитиме 2100 гривень;

— Для дітей віком від 6 до 18 років — 2618 гривень;

— Для працездатних осіб — 2481 гривня;

— Для осіб, які втратили працездатність, прожитковий мінімум із 1 грудня становитиме 1934 гривні. Відповідно, до цієї суми буде підвищено мінімальну пенсію.

Таким чином, розмір адресної допомоги для осіб з інвалідністю з 1 грудня складатиме:

— для осіб з інвалідністю І групи та дітей з інвалідністю — 2514, 2 грн;

— для осіб з інвалідністю ІІ групи — 2224,1 грн;

— для осіб з інвалідністю ІІІ групи — 1934 гривні.

ЧИТАЙТЕ: Держава вчиняє злочин, не виконуючи рішення суду про компенсацію за втрачене внаслідок війни на Донбасі майно, — юристка УГСПЛ

Разом з тим розмір адресної допомоги працездатним особам, студентам та пенсіонерам залишаться незмінними. Також не збільшилася максимальна загальна сума виплат на сім'ю: для сім'ї, до складу якої входить одна людина з інвалідністю (зокрема дитина з інвалідністю), максимальна сума становить 3400 гривень. Загальний розмір виплат на сім'ю, до складу якої входять двоє та більше осіб з інвалідністю, максимальним розміром не обмежується.

Крім того, з 1 грудня сума на депозитному рахунку члена сім'ї, яка отримує адресну допомогу, не повинна перевищувати 62 025 гривень. У разі перевищення цієї суми всі члени сім'ї позбавляються права на отримання адресної допомоги.

Також від розміру прожиткового мінімуму залежить розмір виплат малозабезпеченим сім'ям, одиноким матерям, соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та іншим.

Крім того, з 1 грудня підвищиться мінімальна заробітна плата. Тепер вона становитиме 6500 грн на місяць, або 39,12 грн на годину.

Разом із нею підвищиться, зокрема, ЄСВ — з 1 грудня він становитиме 1430 грн на місяць.

Крім того, у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати підвищиться мінімальна пенсія за віком для пенсіонерів віком від 65 років, які мають страховий стаж не менше 30 років (для жінок) або не менше 35 років (для чоловіків). У таких осіб мінімальна пенсія з 1 грудня становитиме 2600 грн.

Наступне підвищення прожиткового мінімуму має відбутися 1 липня 2022 року, а підвищення мінімальної заробітної плати — 1 жовтня 2022 року.

Розмір судового збору в грудні залишиться незмінним і зміниться лише з 1 січня 2022 року.