Пенсіонерам перерахують виплати

Перший діловий

На українських пенсіонерів чекає підвищення пенсій, перерахунок яких передбачено вже найближчими днями. У Пенсійному фонді проведуть цілу низку переглядів та подальших перерахунків пенсійних виплат, починаючи з тих, хто досяг 75-річчя і закінчуючи тими, хто отримує пенсії за стажем.

Загалом перерахунок відбудеться для кількох мільйонів пенсіонерів.

На підвищення можуть очікувати пенсіонери, які досягли 75 років і до 80. Їм нарахують збільшення близько 400 гривень. При цьому дана сума не залежить від підвищення мінімальної зарплати або прожиткового мінімуму. Вона закладена у програму індексації доходів. Усього надбавку за цією категорією отримають близько 890 тисяч пенсіонерів.

Очікується підвищення мінімальної та максимальної пенсій. Мінімальний прожитковий мінімум не повинен перевищувати мінімальної пенсії. Відповідно, вона зросте щонайменше до 1934 гривень. Щодо максимальної суми, її підвищать, виходячи з 10 мінімальних пенсій, що в результаті складатиме 19 340 гривень. На цю пенсію можуть розраховувати ті українці, чиї офіційні зарплати дорівнювали мінімум у 7 разів вище за середню.

Гарантовані виплати також збільшать. Пенсіонери за віком і виконання ними норми стажу повинні отримувати 40% від мінімальної заробітної плати, що, як ми писали раніше, з 1 грудня зросте. Внаслідок перерахунку така пенсія складе 2600 гривень.

Також ми повідомляли про індексацію пенсій у 2022 році.