Депутатів закликали ухвалити закон про трансжири

Агробізнес Сьогодні

Верховна Рада України повинна якомога швидше ухвалити закон про трансжири.

Про це зазначає голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька у колонці на сайті «Новое время».
За її словами, Україна має активніше впроваджувати європейські політики здорового життя, що стосується використання трансжирів, бо вони можуть викликати різноманітні захворювання.
На сьогодні в Україні вміст трансжирів у продуктах поки не регулюється законодавчо, але у Раді вже пройшов перше читання відповідний законопроект, який встановлює обмеження щодо використання трансжирів, норми з маркування і найголовніше – серйозні штрафи за порушення закону.
«Зволікати з прийняттям цього важливого закону не можна. Україна має дуже швидко реагувати на світові та європейські тренди. Рецепт реформ простий – потрібно вводити європейські норми щодо безпеки та якості продуктів харчування, води, використання хімічних речовин тощо. При цьому не чекати декілька років, а діяти максимально синхронно з європейськими партнерами», – підкреслила Владислава Магалецька.
Вона зазначає, що, за оцінками експертів ВООЗ, щороку пів мільйона людей у світі помирають внаслідок серцево-судинних хвороб, що розвинулися через надмірне споживання трансжирів. У 42 країнах світу, серед яких Австрія, Угорщина, Польща, Німеччина, Нідерланди, Скандинавські країни, вже діють законодавчі обмеження щодо використання трансжирів.
Читайте також: Пальмова олія: звідки й навіщо?