Врегулювання простроченої заборгованості: Нацбанк пропонує додаткові вимоги

Судебно-юридическая газета

Національний банк розробив та пропонує до обговорення додаткові вимоги щодо взаємодії зі споживачами фінансових послуг та іншими особами під час врегулювання простроченої заборгованості. Йдеться про додаткові вимоги щодо етичної поведінки. Про це інформує пресслужба НБУ.

Національний банк здійснює нагляд за додержанням кредитодавцем, новим кредитором та колекторською компанією встановлених законодавством вимог щодо захисту прав споживачів фінансових послуг, у тому числі й вимог щодо взаємодії під час врегулювання простроченої заборгованості. Це передбачено статтею 26 Закону України «Про споживче кредитування».

У разі виявлення практики врегулювання простроченої заборгованості, яка порушує права та законні інтереси споживачів та інших осіб, Національний банк встановлює додаткові вимоги щодо етичної поведінки.

Під час підготовки додаткових вимог Національний банк використав результати аналізу звернень споживачів фінансових послуг, які містять факти порушення їх прав та вимог українського законодавства.

Мета документа – забезпечити відповідальне ставлення фінансових установ та колекторських компаній до всіх категорій споживачів фінансових послуг, а також запобігти порушенню їх прав під час врегулювання простроченої заборгованості.

Вимоги поширюватимуться на всіх кредитодавців, нових кредиторів та колекторські компанії, які включені до реєстру колекторських компаній.

Детально із запропонованими додатковими вимогами можна ознайомитися в проекті Положення про встановлення додаткових вимог щодо взаємодії із споживачами фінансових послуг та іншими особами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог щодо етичної поведінки).

Обговорення вимог триватиме з 22 листопада 2021 року до 22 грудня 2021 року.

Нагадаємо, у НБУ запропонували змінити розрахунок офіційного курсу гривні.

Також Національний банк з 1 грудня 2021 року підвищує ліміти відкритої довгої та короткої валютної позиції банків з 10% до 15% від їхнього регулятивного капіталу.

Підписуйтесь на наш telegram-канал t.me/sudua та на Youtube Право ТВ, а також на нашу сторінку у Facebook та в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.