ПриватБанк вжив заходів для вручення кіпрського позову Ігорю Коломойському в Україні

Finance.ua

Як вказує пресслужба банку, 18 грудня 2019 року ПриватБанк звернувся до Окружного суду м. Лімасола (Кіпр) з позовом до своїх колишніх власників, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, а також колишньої посадової особи ПриватБанку Тимура Новікова, і двох кіпрських компаній — PrimeCap Cyprus Limited та Duxton Holdings Limited, які, як заявляє ПриватБанк, належать та/або підконтрольні І. Коломойському та Г. Боголюбову.

Предметом кіпрського позову є відшкодування збитків у розмірі 5,5 млрд дол. США у зв’язку із двома категоріями незаконних фінансових операцій, які мають усі ознаки шахрайства і відмивання коштів та які було реалізовано під керівництвом І. Коломойського та Г. Боголюбова за сприяння інших відповідачів.

19 листопада 2021 року ПриватБанк опублікував повідомлення у всеукраїнських газетах «Голос України», «День» та «Факти і коментарі» на виконання наказу кіпрського суду від 15 червня 2021 року та у відповідності до Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах.

Відповідно до кіпрського законодавства, публікація таких повідомлень у друкованих засобах масової інформації України є доказом вручення І. Коломойському позову, ініційованого ПриватБанком на Кіпрі.