Стали відомі подробиці нового меморандуму з МВФ

Перший діловий

У Міжнародному валютному фонді (МВФ) розраховують на ухвалення оновленого податкового законодавства в Україні. У свою чергу наша держава нес стала обіцяти МВФ підвищення тарифів на комунальні послуги, але узгодила з Фондом праграму субсидій.

«‎Не те, що підвищення тарифів немає, навпаки — є заходи, спрямовані на підтримку населення в період підвищення тарифів»‎, — заявив глава парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

Оподаткування

Меморандумом передбачено ухвалення «податкового» законопроекту №5600, податку на доходи фізосіб з продажу нерухомості та рентної плати та покращення адміністрування акцизів. Зокрема, меморандум містить норми, які мають покращити адміністрування податків, а також мінімізувати можливості для зловживань.

Держбюджет

Меморандум передбачає намір нашої держави зменшити дефіцит держбюджету до 3,5% ВВП. Зазначимо, державний бюджет на 2021 рік передбачає дефіцит у 5,5%. Однак це вже закладено у проект бюджету на 2022 рік.

Захист населення та пенсії

Продовження впровадження пенсійної реформи також передбачене меморандум із МВФ. Йдеться, найімовірніше, про підвищення вимог до страхового стажу та поступове впровадження накопичувальних пенсій.

COVID-фонд та БЕБ

Україна зобов’язується оприлюднити результати аудиту Фонду боротьби з COVID-19 до кінця цього року. Запуск Бюро економічної безпеки (БЕБ) та ліквідація до кінця грудня 2021 року Державної фіскальної служби також відзначається серед намірів України.

Інфляція та НБУ

Україна зобов’язана забезпечити інституційну незалежність Національного банку України.

«‎Особливо вказується на послідовність грошово-кредитної та валютно-курсової політики. Мається на увазі інфляційне таргетування та зниження темпів інфляції»‎, — заявив глава парламентського комітету.

САП

Окрім всього вищезгаданого меморандумом з МВФ передбачено призначення до кінця листопада керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та забезпечення її автономії.

Раніше ми повідомляли, що до кінця опалювального сезону облгази та газзбути через меморандум із МВФ мають бути роз’єднані та не повинні мати єдиного бенефіціара.

Також ми писали про те, що Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, проведе позапланові виїзні перевірки 25 регіональних газорозподільних компаній.