Мінфін: співпраця з МВФ може закрити майже половину потреби у зовнішніх позиках на 2022 рік

Finbalance.com.ua

Міністр фінансів Сергій Марченко в коментарі Укрінформу зазначив, що продовження програми співпраці з МВФє можливістю для України отримати всю суму коштів, передбачених чинною програмою співпраці з Фондом.

Нагадаємо, Україна в червні 2020 року отримала від МВФ перший транш (на 2,1 млрд дол) у рамках нинішньої програми stand-by (її загальний обсяг - 5 млрд дол). 22.11.2021 рада директорів Фонду ухвалила рішення про виділення Україні другого траншу кредиту на 700 млн дол. Таким чином, в України теоретично є можливість отримати до кінця червня 2022 року від МВФ ще 2,2 млрд дол.

«Продовження програми співробітництва на 2022 рік є можливістю отримати в бюджет всю суму коштів, передбачених чинною програмою, у розмірі 5 млрд дол. США. Це дозволить нам закрити майже половину потреби у зовнішньому фінансуванні на наступний рік за суттєво нижчою вартістю, ніж наші ринкові операції», - зазначив глава Мінфіну.

Він нагадав, що транш - це не тільки кредитні гроші. Це показник довіри до нас, як до країни, і підтримки планів уряду. Наявність програми з МВФ дає можливість вести переговори щодо фінансування і з іншими офіційними кредиторами для подальшого залучення дешевого фінансування.

За словами міністра, МВФ підтримав плани уряду щодо запровадження середньострокового бюджетного планування, передбаченого Бюджетною декларацією. Тепер важливо, щоб парламент схвалив бюджет на 2022 рік відповідно до параметрів, закладених у Бюджетну декларацію.

Також Марченко повідомив, що наступні перегляди програми з МВФ відбудуться у березні та червні 2022 року.

«Уряд узгодив з Фондом перелік заходів, тому ми очікуємо, що наступні перегляди програми відбуватимуться відповідно до плану в березні та червні наступного року», - зауважив міністр.