Росія припинить транзит газу через Україну, коли "Північний потік-2" запрацює, - високопосадовець ЄС

Новини.LIVE

Україна повинна готуватися до того, що Росія припинить транзит газу через Україну, коли газопровід "Північний потік-2" запрацює.

Про це заявив високопосадовець однієї з європейських інституцій (який просив не називати його імені), повідомляє Радіо Свобода.

Читайте також: Будівництво "Північного потоку-2": США ввели нові санкції проти компаній, пов'язаних з газопроводом.

Розвиток подій після запуску газопроводу

Відповідаючи на запитання про розвиток подій після запуску російського газогону, високопосадовець розповів, що європейські інституції робитимуть усе можливе для збереження транзиту газу через Україну.

"Європейські інституції робитимуть усе можливе для збереження транзиту разу через Україну, оскільки це найкоротший та найдешевший шлях. Робитимуть усе для того, щоб Україна залишалася транзитною державою. Україна також робитиме все від неї залежне", - сказав він.

На думку високопосадовця, Росія відріже Україну від транзиту газу, коли газопровід запрацює.

"Але ось моя особиста думка – відтоді, як президент США Джо Байден домовився з канцлеркою Німеччини Анґелою Меркель щодо добудови "Північного потоку-2", стало очевидно: коли одного дня російський газогін запрацює, Росія відріже Україну від транзиту газу, і до цього потрібно готуватися", – визнав високопосадовець.

Водночас він додав, що ЄС "застосовуватиме весь свій вплив на Росію", щоб вона виконала його умову: збереження транзиту газу через Україну.

Також співрозмовник розповів, що Росія штучно впливає на підвищення цін, доки не відбудеться запуск її газогону, однак це не єдиний чинник: до стрибка цін на блакитне паливо додалися також торговельна війна між Австралією та Китаєм та зміна погоди в низці регіонів світу.

"Але вплив Кремля є очевидним", – уточнив посадовець ЄС, додавши, що рекордні ціни на енергоресурси вже погіршили добробут громадян в усій Європі.

Раніше по темі:

"Нафтогаз" братиме участь у процедурі сертифікації оператора "Північний потік-2". Таке рішення прийняв німецький регулятор BNetzA.

Перші поставки по газопроводу “Північний потік-2” можуть розпочатися в опалювальному сезоні цього року. Він має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря.

У разі запуску російського газопроводу “Північний потік-2” наполовину, транзит газу через Україну може скоротитися втричі — до 18 млрд куб. метрів.

Запуск “Північного потоку-2” не буде ніяк впливати на платіжки українців. Про це в ефірі програми “Діалог з країною” розповів експерт з енергетичних питань Геннадій Рябцев.