Названо сферу співпраці із Фінляндією, у якої Україна хоче перейняти досвід

7 Днів UA

Фото з вільних джерел

Україна почне співпрацю із Фінляндією для розвитку сфери переробки побутових відходів.

Про це повідомив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов під час зустрічі з послом Фінляндської Республіки в Україні Пяйві Лайне.

Зокрема, у пресцентрі Міністерства розвитку громад та територій відзначили, що у Фінляндії лише 1% відходів потрапляє на сміттєзвалища, переважна ж частина переробляється і тому Україна хоче перейняти досвід країни.

"Фінляндія — країна, яка демонструє високі стандарти екологічного поводження з відходами. Практично всі громадяни цієї країни сортують сміття. У результаті 99% побутових відходів переробляється. Цей досвід буде корисним для України. Так, подібний процес вже триває у громадах — у 1725 населених пунктах нашої держави впроваджено роздільне збирання побутових відходів. Але необхідно масштабувати цей напрям та впроваджувати в країні корисні практики міжнародних партнерів", — заявив Чернишов.

За даними міністерства, у 2020 році в Україні було перероблено та утилізовано близько 6,3% побутових відходів.

5 жовтня українці разом з мільйонами активістів 190 країн світу вийшли на найбільшу екологічну подію року – Міжнародну акцію Всесвітнього дня прибирання "World Cleanup Day". Цього року через погодні умови подія тривала цілий тиждень з дотриманням карантинних норм та правил техніки безпеки.