Експорт агропродукції Львівщини перевищує імпорт

Агравері

Про це повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький на своїй сторінці у мережі Facebook.

За його словами, за 9 місяців 2021 року обсяг валового виробництва у продукції сільського господарства, порівняно з минулим роком, становить 109%.

«У нашій області діють майже 800 фермерів та 279 тисяч особистих селянських господарств», — зауважив Максим Козицький.

Він додав, що цьогоріч 125 мільйонів гривень аграрії області отримали у вигляді підтримку з державного бюджету. А з обласного бюджету 2021 року вже профінансовано фермерів на понад 15 мільйонів гривень.

Максим Козицький уточнив, що експорт сільгосппродукції на Львівщині перевищує імпорт. Так, за 9 місяців цього року фермери Львівщини експортували на суму 590 млн доларів, а імпортували на суму, що на 117,2 млн менше.

Проте серед експорту переважає сировина.

«Тому працюємо над тим, щоб у нас були й підприємства в галузі, здатні переробити сировину сільськогосподарської продукції, аби зробити наші товари дорожчими та вагомішими на світових ринках», — зазначив очільник Львівської ОДА.

У 2021 році в області вже запустити фруктосховище потужністю 800 тонн, 6 тваринницьких приміщень та завод з виробництва мінеральних добавок для тварин.

«За різними програмами області також намагаємося максимально підтримати підприємців, котрі переробляють продукцію сільського господарства», — підкреслив Максим Козицький.

Нагадаємо, Уряд цьогоріч зробив для цього цілу низку кроків, але комплексно цю проблему має вирішити Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, що дозволить профінансувати аграріїв на суму 24 млрд грн.