Українці беруть дедалі більше іпотечних кредитів

Перший діловий

Українські банки у вересні 2021 року видали 943 іпотечні кредити на загальну суму 812 млн грн. Про це повідомили у Національному банку України (НБУ).

Усього за перші дев’ять місяців року банками видано понад 7,5 тисяч іпотечних кредитів на загальну суму майже 6,1 млрд грн.

«Якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, нове іпотечне кредитування більш ніж подвоїлося за кількістю договорів та зросло у 2,7 раза у грошовому вираженні. Кредити на купівлю житла на вторинному ринку нерухомості зберігають домінантні позиції: їхня частка у вересні склала 88% від кількості та 86% від обсягу всіх виданих іпотечних кредитів. Ринок іпотечного кредитування залишається концентрованим: п’ять активних банків уклали майже 90% нових угод», – йдеться у повідомленні НБУ.

Нагадаємо, що середньозважена ефективна ставка іпотечного кредиту склала у вересні 15,4% на первинному та 13,6% – на вторинному ринку. Такі дані оприлюднив Національний банк України на офіційному сайті.

Як зазначили в НБУ, з початку рокувідсоткові ставки за іпотекою дещо знизилися: на первинному ринку ставка впала на 1,5 процентні пункти, а на вторинному – на 0,3 процентних пункти.