Інвестори готові вкладати кошти у кліматично відповідальний український бізнес – UBTA

Укрінформ

Про це розповів Укрінформу голова правління Української асоціації бізнесу і торгівлі (UBTA) Дмитро Лось за результатами круглого столу “Життя після Глазго. Висновки після події та наступні кроки світової та української спільноти щодо зміни клімату", на якому обговорювалися підсумки Конференції про зміну клімату СОР26.

«Перед нами стоїть багато питань. Перше – це фінансування. Ми знаємо, що інвестори готові вкладатися у кліматично відповідальний бізнес, але цей ринок ще формується, і нам, бізнесу, потрібно розуміти, як сприяти його розвитку», - зауважив голова правління UBTA.

На його думку, Україна має продовжувати обстоювати свої інтереси та мати власну позицію щодо кожної ініціативи в рамках Європейського зеленого курсу.

«Україна, як і низка інших країн з перехідною економікою, мають бути допущені до фінансових ресурсів, технологій та успішного досвіду трансформації індустрій у напрямку декарбонізації», - наголосив Лось.

Як повідомляв Укрінформ, віцепрем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина ініціюватиме спільні фінансові проєкти з Великою Британією, США та ЄС для мобілізації ресурсів на виконання Другого Національно- визначеного внеску України (НВВ2).

Другий Національно-визначений внесок України передбачає необхідність до 2030 року скоротити викиди парникових газів до рівня 35% порівняно з 1990 роком.

За оцінками Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, для переходу України до кліматично-нейтральної економіки необхідно до 2030 року залучити близько 102 млрд євро капітальних інвестицій. Очікується, що середні щорічні капітальні інвестиції протягом 2021 - 2030 років становитимуть близько 10 млрд євро.

Фінансування НВВ2 має включати, крім бюджетних асигнувань та інвестицій приватного сектору (вітчизняного та іноземного), двосторонні та багатосторонні фінансові механізми і допомогу зі спеціального Фонду справедливого переходу ЄС (Just Transition Fund), який надаватиме підтримку найменш розвиненим регіонам, що стикаються зі значними соціально-економічними проблемами на шляху до кліматичної нейтральності.

Фото: latifundist.com