Мінагрополітики очікує рекордний урожай кукурудзи

Агробізнес Сьогодні

В Україні поточного року прогнозується врожай кукурудзи у 40 млн тонн. Це рекордний показник за всю історію країни, й ця культура забезпечить для держави енергонезалежність.

Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко, передає пресслужба відомства.
«Наступний етап аграрної політики – це глибока переробка ключової культури нашої країни. Це буде свій газ, своє паливо і свої якісні корми: і крохмаль, і глюкоза, й амінокислоти, і десятки інших позицій, які забезпечать Україні додану вартість на десятки мільярдів доларів. І це більше, ніж ми маємо сьогодні. Вона в основі наступного етапу розвитку рослинництва», – заявив міністр.
Лещенко також зауважив, що стратегія Мінагрополітики полягає у тому, що переробка буде звільнена від великої кількості податків. Вона отримає пільгові умови в режимі інвестиційних нянь. І в наступні роки ті, хто переробляють, будуть отримувати найбільшу підтримку від держави. Сировинний цикл у 100 млн вдалося досягти в цьому році. Далі завдання – максимально створювати додану вартість, підкреслив міністр.
Також, за словами пана Лещенка, політика його відомства у 2022 році буде сконцентрована на обробці, на тваринництві і розширенні державної підтримки з точки зору прозорих компенсаційних механізмів.
Нагадаємо, що у поточному році на Волині планують зібрати понад півтора млн тонн зернових. Це найбільший показник за всю історію краю.