В Україні пластикові пакети в супермаркетах стануть платними: скільки коштуватимуть

META

В Україні пластикові пакети у супермаркетах стануть платними. Кабмін планує поставити мінімальні роздрібні ціни на пакети. Законопроєкт було підготовлено Міністерством економіки.

Документ мали затвердити на засіданні уряду 17 листопада, але рішення було відкладено. Постанова встановлює мінімальну вартість на пластикові пакети у формі рукава, з дном та відкритою горловиною зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів у таких розмірах, гривень за один пакет із ПДВ:

У пояснювальній записці до постанови визначено, що розповсюдження пакетів може здійснюватися лише на платній основі. Суб'єкт господарювання, який продає пластикові пакети, не може встановити вартість більше, ніж зазначено у документі.

Вимоги не стосуються біорозкладних пластикових та надтонкі пластикові пакети шириною до 225 мм, глибиною до 345 мм, довжиною до 450 мм, призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м'яса та продуктів з них, сипучих продуктів, льоду та поширюються в об'єктах роздрібної торгівлі. як первинне упакування до 1 січня 2023 року.

Раніше ми повідомляли, що у Португалії заборонили одноразовий пластик.