Прогноз щодо курсу долара та євро на середу: чого чекати від валюти

INTV

Цієї середи на валютному ринку України настає «момент істини» за курсом долара та його перспективами на найближчі дні.

Істотне зростання курсу останніх днів та фактично його тестування вчора рівнів у 26,90 гривень при п'яти інтервенціях Нацбанку з продажу валюти - вже серйозна заявка американської валюти на швидке досягнення рівня 27 гривень з метою 27,20-27,30 до кінця листопада -. першим дням грудня.
І така перспектива вже налякала клієнтів, та ще й на тлі майбутніх виплат відшкодувань ПДВ експортерам і поступового виходу нерезидентів з українських ОВДП. Тому, крім поточного попиту на валюту, додається ще й відкладений раніше попит з боку тих клієнтів, хто до цього звик вже до поступового зміцнення нацвалюти. У поєднанні із покупками валюти «зеленими енергетиками» - все це створює значний тиск на гривню.
І у поточній ситуації цьому може протистояти лише Нацбанк. Тому, за фактом, від його оперативності з виходу на міжбанк для гасіння курсових пожеж з інтервенціями, їхніх цінників та головне - наявності «бажання» НБУ щодо боротьби проти девальвації гривні - і буде сьогодні та найближчими днями залежатиме курсоутворення і сам тренд на міжбанку.

За нашими розрахунками, якщо регулятор вирішить і далі «поборотися» за курс нижче за позначку 27 гривень за долар, то для цього Нацбанку знадобиться ще витратити не менше $150-270 млн за найближчий тиждень.
Якщо ж він не стане активно проводити інтервенції чи робитиме це в дуже незначних обсягах - курс на міжбанку 27,20-27,30 гривень - це вже досить близьке майбутнє. Тим більше, на тлі зростання попиту на готівкову валюту з боку населення, яке теж починає нервувати і скуповувати валюту як через онлайн-додатки, так і в обмінниках.
За даними Мінфіну, поки НБУ налаштований все ж таки боротися за курс, але якщо суми продажів наблизяться до тих обсягів, які він нещодавно викупив у резерви в Укренерго - то регулятор може і передумати. І навіть отримання траншу МВФ у такому разі не стане аргументом на користь «оборони» гривні у цьому питанні.
Крім цього, сьогодні пройдуть розрахунки з вчорашнього аукціону Мінфіну України з розміщення ОВДП (чиновники продали паперів на 4,4 млрд гривень), але при цьому Мінфін і має погасити відсотків на майже рівнозначну суму. Тому загалом це особливо на ресурсний та валютний ринки не вплине.
Основний ворог для гривні на сьогодні - це нарощування відкладеного попиту на валюту у невеликих клієнтів та населення при різкій активізації купівлі долара та євро з боку великих клієнтів на тлі наближення вихідного в США Дня подяки. Завтрашній вихідний четвер в Америці призведе до активізації всіх клієнтів сьогодні на міжбанку і за нашими розрахунками обсяг операцій на торгах у середу становитиме не менше $180-215 млн під час укладання до 600-670 угод.
Курси міжбанку, за прогнозом «Мінфіну» 24 листопада будуть у межах:євро - коридор 30,05 - 30,40 грн. долар - коридор 26,80 - 27,05 грн,В обмінниках фінкомпаній та банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор купівлі та продажу 26,70 - 27,10 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 20-25 коп., а в касах банків до 30 коп.
Євро: у банках коридор від 29,85 до 30,50 грн при спреді до 30-35 коп., а в обмінниках фінкомпаній - у межах коридору від 30,05 до 30,45 грн при спреді в межах до 20-30 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
курс долара в банках: прийом 26,65 - 26,85 грн і продаж 26,95 - 27,10 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,83 - 26,90 грн та продаж 26,92 - 27,05 грн.

Джерело: Мінфін