Посол України закликав майбутній уряд ФРН «поховати Nord Stream 2 на дні Балтійського моря»

Укрінформ

Як передає Укрінформ, свою позицію Мельник висловив у коментарі німецькому виданню Welt.

На переконання Мельника, новий уряд ФРН, про створення якого наразі ведуть перемовини Соціал-демократична партія, Вільна демократична партії та «Зелені», мав би направити Москві «жорстке попередження шляхом поховання «Північного потоку-2» на дні Балтійського моря».

Мельник нагадав: попри той факт, що з моменту оприлюднення спільної німецько-американської домовленості щодо газопроводу вже минуло понад 120 днів, до сьогодні так нічого і не відбулося, щоб усунути всі досі існуючі економічні та безпеково-політичні загрози для України через цей проєкт.

«Якраз навпаки: як ніколи гостро постала небезпека нового воєнного нападу Росії», - заявив посол. Він дорікнув німецькій стороні на те, що вона не сприймає з належною серйозністю наявну небезпеку скупчення російських військ на українському кордоні.

«На жаль, до цієї безпрецедентної ескалації в Берліні ставляться легковажно. Таке ігнорування може мати погані наслідки і для Федеративної Республіки», – попередив Мельник.

Стаття містить детальний аналіз поточної ситуації, що склалася навколо реалізації газогону «Північний потік-2», з окремим акцентом на запроваджених днями санкціях США. Підкреслюється, що у такий спосіб Вашингтон хоче нагадати Берліну, що ФРН повинна дотримуватися своєї частини домовленостей зі США.

В матеріалі також зазначається, що міністром закордонних справ ФРН має шанси стати співголова партії «Зелених» Анналена Бербок, яка є однією з найактивніших критиків проєкту Nord Stream 2 у Німеччині.

Як повідомляв Укрінформ, російський газовий монополіст Газпром 10 вересня оголосив про завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». Він побудований з Росії до Німеччини в обхід України по дну Балтійського моря. Єдиним акціонером проєкту є Газпром.

Проти цього проєкту виступають Україна, Польща, країни Балтії та США. Між адміністрацією президента США Джо Байдена та німецьким урядом Ангели Меркель було укладено угоду щодо «Північного потоку-2», яка дозволяє добудову газопроводу в обмін на гарантії безпеки Європи.

16 листопада німецький регулятор Bundesnetzagentur (BNetzA) призупинив процес сертифікації Nord Stream 2 AG, а також задовольнив запит ТОВ «Оператор ГТС України» щодо участі у цій процедурі. В результаті в РФ прийняли рішення створити дочірню компанію відповідно до норм законодавства Німеччини, яка стане власником та оператором німецької частини газопроводу.