БЕБ каже, що готове почати роботу, але Кабмін не виділив будівлю

Finbalance.com.ua

Бюро економічної безпеки (БЕБ) повідомило, що у встановлений термін до 25 листопада 2021 року встигло укомплектуватися на 30% (214 працівників), що дозволяє органу розпочати роботу. Проте Кабмін досі не виділив органу будівлю, пише Liga.net.

Зазначається, що директор БЕБ Вадим Мельник вже направив на погодження до Міністерства економіки, Мінфіну та Мінцифри проєкт постанови Кабміну Про початок діяльності Бюро економічної безпеки.

Попри це Кабмін досі не виділив будівлю для бюро. У БЕБ пояснюють, що затягування процесу може перешкоджати передачі кримінальних проваджень та роботі органу загалом.

Із запуском відомства розслідування економічних злочинів стане винятковим повноваженням Бюро. Зокрема, розслідування фінансових та податкових правопорушень, виготовлення та розповсюдження нелегальних підакцизних товарів, підробка грошей та фінансових документів.

Повноваження щодо опрацювання цих справ втрачають Національна поліція, СБУ. Водночас податкова міліція ліквідується.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила закон про створення БЕБ у січні 2021 року, у березні документ завізував президент Володимир Зеленський. 16 червня було оголошено конкурс на директора БЕБ. На нього подалося близько 50 кандидатів. Вадима Мельника призначили головою БЕБ 20 серпня.

18 листопада Мельник заявив, що першими справами БЕБ будуть розслідування в державному секторі, зокрема справи Укрзалізниці та Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗКУ).