На Чигиринщині можуть збудувати нову АЕС

Dzvin.media

Серед планів “Енергоатому” – будівництво двох нових атомних електростанцій, які, за попередніми даними, розміщуватимуться на Черкащині та на Заході країни.

Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” планує до 2040 року ввести в експлуатацію 14 нових атомних енергоблоків на наявних українських АЕС та на двох нових майданчиках. Про це у понеділок, 22 листопада, повідомив виконувач обов’язків президента компанії Петро Котін на міжнародній конференції “Атомні можливості для розвитку України”. Про це інформує сайт DW.

За його словами, у межах цих планів на Хмельницькій атомній електростанції у 2027-2029 роках побудують два нових реактори за технологією американської компанії Westinghouse. Крім того, 2025 року на цій АЕС мають запустити вже частково побудований енергоблок.

До того ж у планах “Енергоатому” – будівництво ще вісьмох реакторів за українською технологією на двох нових майданчиках. Зазначається, що один із них може розміщуватися на Черкащині біля Чигирина. Точне місце другого поки не визначили, утім, як повідомляється, він знаходитиметься на західній Україні.