Україна збільшила видатки на захист кордону з Білоруссю

UA.NEWS

Уряд вирішив виділити 175 мільйонів гривень на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації соціального характеру на кордоні з Білоруссю. Кошти візьмуть зі спеціального фонду держбюджету. Прикордонникам нададуть 66,9 млн гривень, а Нацгвардії -108,1 млн грн, передає РБК-Україна.

У поясненні до проекту Кабміну вказано, що на українсько-білоруській ділянці кордону в межах Волинської, Рівненської, Житомирської та Київської областей ускладнилась обстановка і можливо здійснення протиправних дій громадянами іноземних держав з реальною загрозою збройних нападів, захоплення та утримання ними установ Державної прикордонної служби України та інших правоохоронних органів.

Для виконання завдань, пов’язаних з посиленням найбільш вразливих ділянок кордону України з Республікою Білорусь з передислокацією з інших регіонів в першій хвилі залучено близько 3098 військовослужбовців Державної прикордонної служби та 859 військовослужбовців Національної гвардії. Крім того, залучено близько 390 одиниць техніки у тому числі авіаційної.

У другій та третій хвилях до виконання завдань за призначенням планується залучити Адміністрацією Державної прикордонної служби України 1555 військовослужбовців, 193 одиниці військової техніки, Національною гвардією України 6993 військовослужбовців, більше 100 одиниць військової техніки.

Нагадаємо, Українські прикордонники спільно з силами Нацгвардії і Нацполіції розпочали спільну спеціальну прикордонну операцію «Полісся» на кордоні із Білоруссю.

До цього Нацгвардія відправила на західний кордон бригаду швидкого реагування. А Верховна Рада дозволила Держприкордонслужбі застосовувати зброю та бойову техніку.