НАБУ повідомило про підозру у справі про розтрату зерна на 3,2 мільйона з Держрезерву

Агравері

Про це повідомляє НАБУ.

Дії особи кваліфіковано за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 366 КК України. Про підозру особі повідомили у порядку ст. 135 КПК України.

«Слідство встановило, що у листопаді 2020 року підозрюваний організував незаконне і безоплатне відвантаження насіння соняшника, що перебувало на зберіганні в філії Держрезерву, іншим приватним структурам. Й у такий спосіб здійснив розтрату у понад 189 тонн насіння соняшнику вартістю понад 3,2 млн грн. Зерно вивезли за межі філії, однак, детективи Національного бюро вжили невідкладних заходів аби запобігти його подальшому незаконному обігу й повернули до держпідприємства. Невдовзі співучасникам злочину повідомили про підозру. Йдеться про керівника філії, керівника виробничо-технічної лабораторії філії й керівника елеватору. Матеріали стосовно дій цих трьох осіб виділені в окреме провадження, розслідування завершено, 16 листопада стороні захисту відкриті матеріали для ознайомлення», — йдеться в повідомленні.

Крім зазначеного, детективи Національного бюро розслідують ще низку епізодів щодо зловживань на підприємствах, які входять до складу Держрезреву.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.