Україна отримає від Британії кредит у 1,7 млрд фунтів стерлінгів для розвитку ВМС

Патріот Донбасу

МЗС Великої Британії оприлюднило українсько-британську рамкову угоду про офіційне кредитування на суму 1,7 млрд фунтів стерлінгів для підтримки українського військово-морського флоту.

Про це повідомила пресслужба уряду Великої Британії.

Згідно з інформацією, документ передбачає фінансування в розмірі 1,7 млрд фунтів для закупівлі та обслуговування двох протимінних кораблів, спільного виробництва восьми ракетних катерів та фрегата.

Крім того, планується постача та модернізація озброєння для наявних суден та консультаційно-технічна підтримка будівництва інфраструктури ВМС.

Також відомо, що меморандум від 7 жовтня 2020 року про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством у військовій та військово-технічній сферах передбачає програму будівництва та модернізації кораблів ВМС України, яку очолить британська компанія Babcock International Group.

Водночас до програми долучатимуться MBDA, Thales та Royal Haskoning DHV. Усі компанії тісно співпрацюватимуть з промисловістю України.

Нагадаємо, 12 листопада поточного року в Лондоні посол України у Великій Британії Вадим Пристайко за дорученням Кабміну підписав українсько-британську рамкову угоду про виділення коштів на підтримку флоту України.