В Україні зросте допомога по безробіттю: хто отримає більше з 1 грудня

Новини.LIVE

З 1 грудня в Україні зросте прожитковий мінімум, що за собою підвищить і розмір максимальної допомоги по безробіттю.

Про це повідомили у Київському міському центрі зайнятості, передає Укрінформ.

Читайте також:

В Україні знову підвищать мінімальну пенсію: хто отримає доплати до кінця 2021

Як зросте виплата?

“Прожитковий мінімум — це один із ключових соціальних стандартів, від його розміру залежать соціальні та трудові виплати, зокрема, розмір максимальної допомоги по безробіттю”, — зазначив директор Київського міського центру зайнятості Віктор Білич.

Наразі прожитковий мінімум на одну особу становить для працездатних громадян 2379 грн, а з 1 грудня зросте до 2481 грн.

Відповідно ті, хто отримує максимальну допомогу з безробіття, розмір якої не може перевищувати чотири прожиткові мінімуми (нині - 9516 грн), з 1 грудня будуть отримувати 9 924 грн за місяць.

Розмір мінімальної допомоги по безробіттю залишиться без змін. Вато зазначити, що на період карантину Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття збільшив мінімальний розмір допомоги з безробіття із 650 до 1000 гривень.

Таку суму отримують застраховані особи, визнані безробітними, які протягом 12 місяців, що передували реєстрації, мають страховий стаж менше шести місяців

Соціальні виплати в Україні: інші новини

Проєктом державного бюджету на 2022 рік передбачені два підвищення прожиткового мінімуму. Оскільки, до нього прив’язані усі соціальні виплати, то зростатиме допомога на дітей.

Президент України заявив, що держава виплатить по 1 тисячі гривень усім вакцинованим українцям.

Тисячу гривень, які президент Зеленський пообіцяв видати усім щепленим двома дозами вакцини від коронавірусу, не можна буде отримати готівкою на руки. Цей депозит можна буде витратити лише на певні послуги.