Бюджети громад зростатимуть завдяки збільшенню надходжень від ПДФО - депутат

Укрінформ

Про це в інтерв'ю Укрінформу повідомив голова підкомітету Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Віталій Безгін (фракція "Слуга народу").

"З ухваленням змін до Бюджетного кодексу та Державного бюджету на наступний рік буде закріплено зростання частки податкових надходжень до місцевих бюджетів. Раніше, як і цього року, громади отримували частку в 60% коштів з податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), а планується збільшити цю частку до 64%. Це ключове збільшення, яке позитивно вплине на обсяг бюджетів громад", - сказав Безгін.

Він наголосив, що збільшення частки надходжень ві ПДФО до місцевих бюджетів - це домовленість, яку досягнули на Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Водночас, за словами Безгіна, досі немає консенсусного рішення щодо реформування механізму сплати ПДФО. Наразі підприємці сплачують його не за адресою виробничих потужностей, а в бюджет населеного пункту, де зареєстрована компанія. Необхідно знайти компромісний варіант із іншою формулою сплати ПДФО, бо діюча – вигідна фактично лише великим містам України, де зареєстровані компанії.

Як повідомлялося, у вересні цього року Президент Володимир Зеленський під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад заявив, що завдяки збільшенню частки ПДФО на 4% місцеві бюджети отримають ресурс у понад 11 млрд гривень.