Із травня 2022 року 40-50% газу "Укргазвидобування" продаватиметься на біржі – Меморандум з МВФ

ITTA

Київ. 24 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Україна в рамках оновленого меморандуму економічної та фінансової політики з Міжнародним валютним фондом (МВФ) за програмою stand by взяла зобов’язання забезпечити з травня 2022 року щорічний продаж щонайменше 40-50% газу, що видобувається АТ "Укргазвидобування", на внутрішній біржі.

"Ми подбаємо про те, щоб оптові ціни визначалися на прозорому та ефективному ринку. З цією метою ми реалізуємо програму випуску газу на внутрішній ринок. Відповідно до неї, починаючи з травня 2022 року "Укргазвидобування" продаватиме щорічно не менше за 40-50% своєї продукції на прозорій і конкурентній основі на місцевих біржах з рівним доступом для всіх учасників ринку", – описуються в Меморандумі, оприлюдненому в середу ввечері, зобов’язання України.

Водночас наголошується, що частка продажу УГВ на біржі в 2024 році збільшиться до 100%, оскільки до цього часу закінчаться терміни контрактів зі споживачами за фіксованою ціною (підприємства теплокомуненерго – ІФ), які наразі обмежують видобуток, зазначається в документі.

Крім цього, Україна повинна розробити дієвий план з підвищення фінансової стабільності та інституційного потенціалу з боку споживачів, щоб переконатися в їхній можливості купувати газ через біржу.