У Мінекономіки поділилися очікуваннями щодо «промислового безвізу»

Перший діловий

У Міністерстві економіки очікують на початок формальних переговорів з ЄС щодо угоди про відповідність та прийнятність промислової продукції наступного року. Про це заявив заступник міністра економіки та торговий представник України.

За його словами, перейшла до третього етапу оціночних перевірок Євросоюзу, які необхідні для укладання «промислового безвізу». Загалом передбачено 8 етапів.

Згідно з очікуваннями Мінекономіки, наступного року планується вийти «якщо не на повний висновок, то на початок формальних переговорів щодо укладення угоди про промислове безвіз».

Отримавши висновок «промислового безвізу» Україна отримає підтвердження, що вона є промислово розвиненою державою, де продукція виробляється відповідно до стандартів ЄС щодо якості та безпеки такої продукції. Ця угода дозволить виробникам продукції отримувати усі необхідні сертифікати для експорту до України.

Раніше ми повідомляли, що український уряд розраховує на приєднання наступного року до Європейської конвенції про єдиний транзит, тобто на так званий «митний безвіз».

Також ми писали про те, що у Всесвітньому банку підрахували вигоду від ефекту так званого «енергетичного безвізу». Щорічно він може приносити близько 1,5 млрд доларів доходів.