Данилишин описав ситуацію на валютному ринку

Finance.ua

Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався в голови Ради НБУ Богдана Данилишина про ситуацію на валютному ринку.

Як він повідомив, обмінний курс гривні до долару США послаблюється другий тиждень поспіль (за останній тиждень – на 1,7%). Його динаміка визначається переважанням попиту на іноземну валюту з боку клієнтів банків на МВРУ над пропозицією, що спостерігається як на сегменті спот, так і форвард.

Незважаючи на збільшення пропозиції іноземної валюти від експортерів (аграрна та металургійна галузі), зростання попиту на неї (у тому числі з урахуванням високої вартості імпортованих енергоносіїв на міжнародних ринках та слабкого попиту нерезидентів на державні цінні папери) визначають низхідну динаміку курсу гривні.

На готівковому сегменті чистий попит на іноземну валюту з боку фізичних осіб зростає та з початку листопада досяг майже 200 млн. доларів США. Чиста купівля банками готівкової іноземної валюти з початку року скоротилася до 1 млрд. доларів США.

Надходження траншу МВФ за результатами першого перегляду програми Stand-by у розмірі близько 700 млн. доларів США підтримуватиме макроекономічну та фінансову стабільність.

Прибуток банківського сектору за 10 місяців 2021 року збільшився майже у 1,5 рази порівняно з відповідним періодом минулого року – до понад 58 млрд. гривень. Цьому сприяли, передусім, збільшення чистих процентних та комісійних доходів банків – на рівні близько 30% порівняно з попереднім роком та майже 3-разове скорочення обсягів відрахувань банками у резерви за активними операціями.

Довідка Finance.ua

🎬 Дізнавайтесь першими про валютні коливання на Youtube-каналі Finance.ua 🤑