"Відкрите небо" дозволить українцям зробити авіаперельоти буденними — Шмигаль

UA: Cуспільне мовлення

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у сфері авіаперевезень в Україні наразі визначено "три фактори змін":"угода про "відкрите небо", інвестиції в підтримку аеропортів та розвиток власного авіабудування.

Про це під час форуму "Велике будівництво: авіація та туризм" розповів прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

"Перший фактор змін — угода про відкрите небо, головна подія цього року в авіаперевезеннях в Україні. Насправді це дійсно безвіз. Він дозволить українцям зробити авіаперельоти буденними. Нижчі ціни, більше маршрутів. Крім цього, це відкриває можливість для визнання українських сертифікатів. Це підтримує нашу прекрасну і хорошу школу авіабудування", — зазначив він.

Читайте також: Що змінить угода про "відкрите небо" з ЄС. Пояснює голова Мінінфраструктури

Окрім того, за його словами другий фактор — це державні інвестиції в розвиток культури. 700 млн — виділено на аеропорт в Одесі, 500 млн — на херсонський аеропорт. Третій фактор: розвиток авіабудування.

"Фактично 45 підприємств авіабудування до 1 січня отримали пільги. Це дасть поштовх для майбутнього розвитку авіа, це також кількість робочих місць", — відзначив Шмигаль.

Що відомо 28 червня рада Європейського союзу погодила підписання угоди про Спільний авіаційний простір з Україною, Вірменією та Тунісом. Угода про спільний авіаційний простір з ЄС, відома також як угода про "відкрите небо", мала бути підписана 11 лютого, але на початку місяця в офісі президента України заявили, що підписання угоди "було зірване". Угода має на меті урівняти у правах українські та європейські авіакомпанії, зняти монополію на окремі маршрути, встановлену двосторонніми договорами та полегшити відкриття нових маршрутів між українськими та європейськими містами.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!