Бюро економічної безпеки запрацює до кінця грудня

Finance.ua

Бюро економічної безпеки почне працювати в Україні до кінця грудня 2021 року.

Про це йдеться в оновленому Меморандумі України з Міжнародним валютним фондом, оприлюдненому на сайті Міністерства фінансів.

Читайте також: Що Україна повинна зробити для отримання наступних траншів МВФ: деталі меморандуму

«З метою консолідації повноважень щодо розслідування економічних злочинів у єдиному слідчому органі, Бюро економічної безпеки України розпочне роботу до кінця грудня 2021 року», — йдеться в документі.

Цей орган візьме на себе відповідальність за розслідування економічних, фінансових та податкових шахрайств та злочинів, які перебувають у юрисдикції Національної поліції, СБУ та Податкової поліції, але за винятком тих злочинів, які підпадають під юрисдикцію Національного антикорупційного бюро України (НАБУ).

Зазначається, що закон встановлює чіткі правила щодо відбору керівництва, внутрішнього прийняття рішень та нагляду для забезпечення операційної незалежності та належного нагляду й підзвітності.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Закон «Про Бюро економічної безпеки України» 28 січня 2021 року. 12 травня Кабінет Міністрів утворив Бюро економічної безпеки, на яке покладаються завдання із протидії правопорушенням у сфері економіки.

Днями директор Бюро економічної безпеки (БЕБ) України Вадим Мельник направив на погодження до Міністерства економіки України, Міністерства фінансів та Міністерства цифрової трансформації проєкт постанови Кабінету Міністрів «Про початок діяльності Бюро економічної безпеки».