У Раді хочуть створити новий орган. Він опікуватиметься фінансовими питаннями

UNN

Верховна Рада України розглядає питання створення Парламентського бюджетного офісу. Про це повідомив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час зустрічі з представниками Європейського інвестиційного банку, пише УНН з посиланням на повідомлення пресслужби апарату ВР.

Деталі

Серед функцій нового органу в апараті назвали дослідження та аналіз законопроекту про бюджет, стану бюджету та фіскальної політики, надання Парламенту незалежного аналізу бюджету, кошторису, інших документів з фінансових й економічних питань, які мають особливо важливе значення для країни, тощо.

Зі слів Корнієнка, зараз є три блоки питань у зв’язку зі створенням державного органу.

“По-перше, юридичний бік справи: як це буде вбудовуватись у законодавство, враховуючи що в нас є Бюджетний кодекс і Бюджетна декларація, які вже сформовані, є Рахункова палата. Бажано, щоб усі наші юридичні питання ми вирішили без змін до Конституції. Важливими будуть організаційні питання, зокрема, чи будуть залучатися представники інших країн, а також установчі — чи буде дотична присутність представників опозиції, як формуватиметься орган”, — цитує віцеспікера пресслужба.

З його слів, керівництво парламенту спробує долучити певні відділи апарату ВР, щоб “швидко рухатись по реєстрації цього органу”.

Що було раніше

Як писав УНН, цього тижня Верховній Раді створили робочу групу з підготовки законодавчих пропозицій щодо внесення змін до законів у сфері парламентського права. Основними напрямами групи стала, зокрема, подальша діджиталізація внутрішніх процесів ВРУ.