Міносвіти просить більше грошей на будівництво Президентського університету у Києві

depo.ua

Міністерство освіти і науки України просить збільшити фінансування будівництва Президентського університету у проєкті державного бюджету на 2022 рік до другого читання.

Про це повідомив заступник міністра освіти та науки Ігор Гарбарук під час прессніданку у КНУ ім. Шевченка, повідомляє Depo.Київ з посиланням на Інтерфакс-Україна.

"У нас є велика надія, що Міністерство фінансів, депутати у другому читанні хоча б у якійсь частині збільшать цю суму, оскільки вона необхідна для того, щоб просто розпочати роботу. Ми подали бюджетну пропозицію на наступний рік трохи більше", – зазначив Ігор Гарбачук.

Перші підготовчі роботи планується розпочати у грудні 2021 року.

За словами Гарбачука, на будівництво кампусу "Президентського університету" необхідно близько 4,2-4,6 млрд грн, а на закупівлю обладнання – близько 2,6 млрд грн.

Він також зазначив, що на реалізацію проєкту також планується залучати донорські та партнерські кошти.

Зазначимо, що проєкт держбюджету на 2022 рік передбачає виділення на реалізацію "Президентського університету" 100 млн грн.

Нагадаємо, створення президентського університету у Києві президент України Володимир Зеленський анонсував ще 31 травня. Заклад має готуватиме "людей майбутнього".

31 травня міністр освіти та науки Сергій Шкарлет презентував концепцію Президентського університету і розповів, скільки грошей потрібно на університет майбутнього.

1 червня Шкарлет розповів, хто зможе вступити до Президентського університету.

Зазначимо, що Президентський університет хочуть розмістити на ВДНГ у Києві. Гендиректор Експоцентру України Євген Мушкін показав візуалізацію ідеї вишу.

За словами Мушкіна, будівництво університету на ВДНГ запланували ще в 2017 році.