Кіровоградщина: Розширився перелік осіб, які мають право на житлову субсидію

Утренний город

Внесено зміни щодо надання житлових субсидій. Що потрібно знати мешканцям Кіровоградщини?

18 листопада 2021 року Кабінетом Міністрів України набула чинності постанова №1184 Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України, якою внесено зміни до порядку та умов надання житлових субсидій, інформує ОДА у ФБ.

Внесеними змінами надано право на отримання субсидії особам, зокрема, у випадках:

якщо у власності є саморобний транспортний засіб або мотоцикл вартістю менше чотирьох мінімальних заробітних плат, яким менше 5 років;

якщо відсутні доходи у звязку з перебуванням у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (за висновком лікаря);

у разі придбання житла за рахунок коштів, виділених з державного чи місцевого бюджету, при цьому такі кошти не враховуватимуться до сукупного доходу сімї під час обчислення субсидії.

Крім того, при визначенні права осіб на отримання житлової субсидії не враховуватимуться житлові приміщення, які розташовані у селищах міського типу, а також ті, на які оформлено заповіт, за умови, що таке житло не здається в оренду. До відповідних змін це стосувалося лише другого житла, розташованого в сільській місцевості.

Також зазначеною постановою змінено загальну суму заборгованості зі сплати за житлово-комунальні послуги за наявності якої житлова субсидія не призначалась. До внесених змін ця сума становила 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн). Відтепер житлова субсидія не призначатиметься у разі наявної простроченої понад три місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн).

Зазначені критерії переглянуті за результатами практичної реалізації чинного порядку надання житлової субсидії, що особливо актуально на початку опалювального періоду.

Звертаємо увагу, що громадянам, яким було відмовлено у призначенні житлової субсидії із зазначених причин, мають право повторно звернутись за її отриманням.

Читайте також:В Україні стартувала кампанія з добровільного декларування доходів