У МВФ поставили під сумнів доцільність інвестицій другого рівня пенсійної системи у держоблігації

UNN

Міжнародний валютний фонд сумнівається у доцільності інвестицій майбутнього другого рівня пенсійної системи в Україні в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП). Про це йдеться у меморандумі України з МВФ у рамках угоди Stand-By, опублікованому на сайті фонду, пише УНН.

Цитата:

“Влада розглядає можливість запровадження накопичувального другого рівня (пенсійної системи — ред.). У той час як середні пенсії в Україні низькі, накопичувальний другий рівень навряд чи покращить їхню достатність, особливо якщо внески інвестуватимуться в державні облігації”, — сказано в документі.

Деталі

У МВФ вважають найважливішим, щоб накопичувальний другий рівень мав запроваджуватися лише за наявності відповідних попередніх умов.

“Він може фінансуватися за рахунок нових ресурсів, але в жодному разі не повинен призводити до скорочення ресурсів, які виділяються на перший рівень”, — вважають фахівці фонду.

Зазначимо, що в межах взятих на себе зобов’язань Україна обіцяла продовжити впровадження пенсійної реформи, розпочатої у 2017 році.

Україна, зокрема, зобов’язалася утримуватися від:

— запровадження нових спеціальних пенсій чи привілеїв;
— подальшого дискреційного збільшення виплат;
— ухвалення змін, які призведуть до зниження ефективного пенсійного віку.

Також Україна гарантувала забезпечити, що будь-які запропоновані правові зміни зростання пенсійних видатків, визначені законом чи іншими нормативно-правовими актами, супроводжуватимуться аналізом середньострокового фіскального впливу та чітким визначенням відповідних ресурсів, прописаних у змінах до бюджету Пенсійного фонду.

“Ми здійснимо спрощення та уніфікацію поточної складної системи надбавок для осіб, які давно вийшли на пенсію, та введемо зміни до Закону про обов’язкове пенсійне страхування, визначивши дату проведення щорічної індексації пенсій. Крім того, ми продовжимо нашу співпрацю з партнерами з програм розвитку для впровадження ретельно відрегульованих обов’язкових накопичувальних пенсійних схем після того, як буде створено необхідні передумови. Ми також визначимо відповідні джерела фінансування для другого рівня та забезпечимо, щоб ресурси, перерозподілені з першого на другий рівень, були заміщені іншими джерелами надходжень”, — йдеться у меморандумі.