Оборот торгівлі агропродукцією між Україною та ЄС сягнув $8,4 млрд

Агравері

Про це поінформував старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький.

При цьому, зазначив він, відбулося зростання додатного для нашої країни сальдо до рівня $2,4 млрд, оскільки збільшення вітчизняного експорту (+$0,8 млрд) випередило нарощування закупівель у представників країн — членів ЄС (+$0,5 млрд).

Найбільшими торговельними партнерами для України в ЄС залишаються шість держав — Нідерланди, Польща, Німеччина, Італія, Іспанія, Франція.

Сукупна частка цих країн складає близько 71% обороту взаємної торгівлі сільськогосподарськими товарами. Очевидно, потенціал у цій сфері щодо решти країн угрупування для України далеко не вичерпаний, наголосив Богдан Духницький.

За даними на середину жовтня, у 2021 році вітчизняні експортери вже повністю використали безмитні експортні квоти на поставки до Європейського Союзу меду, яблучного і виноградного соків, ячмінної крупи і борошна, консервованих томатів, обробленого крохмалю, а також квартальні на яйця і м’ясо птиці.

В нинішньому році стимулюючим фактором для нарощування вітчизняного аграрного експорту до країн Євросоюзу є зростання цін на світових ринках зернових та олійних культур разом з очікуваннями дуже гарного урожаю, підсумував Богдан Духницький.