Запуск "Північного потоку-2": у МВФ порахували фінансові втрати України

Новини.LIVE

Україна через газопровід “Північний потік-2” втрачатиме близько 1,2 млрд доларів доходу від надання в експлуатацію своєї газотранспортної системи вже до 2024 року.

Про це йдеться у звіті МВФ щодо України.

Читайте також:

Росія припинить транзит газу через Україну, коли "Північний потік-2" запрацює, - високопосадовець ЄС

Як знижуватиметься транзит і доходи?

Протягом останніх 5 років Україна щорічно отримувала в середньому понад 2,5 млрд доларів за надання “Газпрому” потужностей своїх газопроводів.

Фонд очікує, що у 2021 році транзитний збір буде приблизно на 40% меншим, ніж за останні роки. А після запуску роботи “Північного потоку-2” обсяг транзитного газу через Україну може зменшитись ще.

За прогнозами МВФ після старту роботи росыйського газогону доходи України від транзиту можуть знизитись навіть до 1,2 мільярда доларів на рік.

Раніше по темі:

Сполучені Штати Америки оголосили розширення санкційного пакету проти причетних до реалізації російського проекту "Північний потік-2".

"Нафтогаз" братиме участь у процедурі сертифікації оператора "Північний потік-2". Таке рішення прийняв німецький регулятор BNetzA.

Перші поставки по газопроводу “Північний потік-2” можуть розпочатися в опалювальному сезоні цього року. Він має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря.

У разі запуску російського газопроводу “Північний потік-2” наполовину, транзит газу через Україну може скоротитися втричі — до 18 млрд куб. метрів.