Безробітні можуть отримати допомогу для започаткування бізнесу: коли не треба повертати

Finance.ua

З 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені зможуть отримати фінансову допомогу від держави для започаткування власного бізнесу. Finance.ua як портал, що дбає про ваші фінанси, дізнався подробиці в Міністерстві соціальної політики.

Допомога надаватиметься в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей (“Рука допомоги”), розробленої Міністерством соціальної політики України.

На реалізацію цієї програми у прийнятому Верховною Радою держбюджеті на наступний рік передбачено близько 100 млн грн.

Розміри допомоги. Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 року – 97 500 грн).

Де можна використати. Можна використовувати тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

Через 3 роки підприємницької діяльності кошти потрібно буде повернути.

Переваги. Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску.

Коли допомогу не потрібно повертати державі. Якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати кошти державі буде не потрібно.

Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Крім того, до центру зайнятості необхідно надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи.

Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації щодо започаткування і ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.

Довідка Finance.ua:

Читайте важливі новини та поради, які стануть в пригоді для вашого гаманця, в телеграм-каналі Finance_ukr