В Україні почала знижуватися ціна на соняшникову олію

Агробізнес Сьогодні

В Україні з 30 грудня 2021 року було запроваджено державне регулювання цін на соціальні продукти. Тож у торговельній мережі змінилися ціни на олію. ЇЇ вартість знизилася, але поки що незначно.

Про це повідомляє biz.today.ua.
Минулого року соняшникова олія стала однією з рекордсменів щодо зростання ціни. Якщо ця тенденція продовжиться, то вже до середини цього року вартість літра соняшникової олії досягне 100 гривень і вище. Тому її було внесено до переліку соціальних продуктів, ціни на які підлягають державному регулюванню. І вже перший тиждень держрегулювання приніс свої плоди.
Ціни на олію у великих столичних торгових мережах знизилися. Під моніторинг потрапила вартість цього продукту у супермаркетах Ашан, Metro і Novus.
Так, рафінована олія «Олейна» 8 січня в середньому коштувала 56,36 гривні, тоді як ще 4 січня середня ціна на неї була 59,30 гривні.
Ціна на олію марки «Щедрий дар» теж знизилася. Так, наприкінці минулого року вона у середньому продавалося за 55,76 гривні, а на 8 січня її вартість становила 54,70 гривні.
Окрім того, постачальники, із початком держрегулювання, зобов’язані заздалегідь повідомляти Держпродспоживслужбу щодо подорожчання товару, яке планується.
Якщо мають намір підвищити його ціну на 5-10%, то повідомити про це потрібно не пізніше ніж за три дні. Якщо ціну на продукт хочуть підвищити до 15%, то повідомити про це слід не пізніше як за 14 днів до підвищення. Ну, а якщо постачальник взагалі має намір підвищити ціну більш ніж на 15%, то він має повідомити про це не пізніше як за місяць.
Читайте також: В Україні площі під соняшником за останнє десятиліття зросли на понад 30%