Довели до міжнародного скандалу. Рахунки АрселорМіттал Кривий Ріг заблоковані, компанія звернулася до урядів США та ФРН

НВ

Тому виплату заробітної плати працівникам АМКР було здійснено лише завдяки допомозі материнської компанії ArcelorMittal. Про це повідомили у компанії у відповідь на запит агентства Інтерфакс-Україна.

«Станом на 10 січня банківські рахунки АМКР залишаються заблокованими. Компанія разом із корпорацією ArcelorMittal шукає альтернативні можливості проводити критично важливі транзакції, щоб не зупиняти виробництво та не допустити зриву постачання клієнтам за кордоном та в Україні», — сказано у повідомленні АМКР.

У компанії також заявили, що вживають усіх можливих юридичних та дипломатичних заходів, щоб розблокувати рахунки та повернутися до нормального режиму роботи.

Зокрема для захисту своїх інтересів АМКР звернулася до суду. Про арешт рахунків керівники підприємства повідомили закордонних партнерів: уряди Люксембургу, Німеччини, США, а також Офіс бізнес-омбудсмена та агенцію UkraineInvest в Україні (т.зв. інвестняня, — ред.).

«За допомогою материнської компанії заробітну плату працівникам АМКР виплатили 6 січня, щоб не допустити соціальної напруги у місті. Рахунки залишатимуться заблокованими доти, доки суд не зніме з них арешт. Сподіваємось, це відбудеться найближчим часом і система юстиції спрацює ефективно, відновивши справедливість та захистивши права найбільшого іноземного інвестора в Україні», — заявили в АМКР.

5 січня в ArcelorMittal Кривий Ріг заявили про арешт прокуратурою всіх рахунків підприємства у рамках розслідування щодо рентних платежів.

У свою чергу у прокуратурі заявили, що заарештовували лише окремі рахунки підприємства. У відомстві додали, що арешт стосувався рахунків, з яких нібито не провадилися відрахування зі сплати податків, зборів та інших загальнообов’язкових платежів, а також виплати заробітної плати.

В АМКР же заявили, що зарплатний рахунок все ж таки був заморожений, а правоохоронні органи «паралізували роботу підприємства». На підприємстві додали, що заморожування рахунків ставить під загрозу своєчасну виплату зарплати понад 20 тис. працівників.

АрселорМіттал Кривий Ріг — найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема, арматури та катанки.