Українці заборгували за комуналку більше 70 мільярдів гривень

АСПІ

Заборгованість населення України за комунальні послуги знижувалася п'ять місяців поспіль, але за підсумками листопада минулого року борги українців за спожиті ЖКП зросли одразу на 7,1 мільярда гривень. Станом на початок грудня заборгованість за комуналку досягла вже 72,7 мільярда гривень.

За листопад українським споживачам було нараховано 23,2 мільярда гривень, а сплачено лише 16,2 мільярда гривень, тобто 69,6% з загальної суми. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Перед початком опалювального сезону борги українців становили 61,5 мільярда. Станом на 30 листопада заборгованість населення за постачання та розподіл газу склала 29,2 мільярда гривень, за постачання теплової енергії та гарячої води - 23,3 мільярда гривень, за постачання та розподіл електроенергії - 6,9 мільярда гривень, за централізоване водопостачання та водовідведення – 6,4 мільярда гривень, за управління багатоквартирним будинком – 5,6 мільярда гривень, за надання послуг з вивезення побутових відходів – 1,3 мільярда гривень.

Нагадаємо, в Україні з’явиться єдина інформаційно-аналітична система надання житлово-комунальних послуг. Система впорядковує роботу всіх постачальників комунальних послуг, дозволить прозоре управління житловим фондом та будинком, а також можливість онлайн замовлення та оплати комунальних послуг. ASPI news повідомляло, що в українця, який заборгував за комуналку 14 тисяч, конфіскували автомобіль.