В Україні збираються ввести податок на газовану воду

UaInfo

За словами Радуцького, у суспільства є розуміння, що вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров'ю.

В Україні мають намір ввести податок на солодкі газовані напої.

Про це в Telegram заявив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги України Михайло Радуцький, інформує UAINFO.org.

Держдума РФ заради "здоров'я нації" і бюджету замислилася щодо податку на чіпси та колу

"Перед Новим роком запропонував депутатам спільно з економічними експертами, дієтологами, педагогами, представниками батьківських організацій обговорити питання обмеження споживання солодких газованих напоїв. У багатьох країнах світу вже був введений так званий спеціальний податок "на цукор". Як результат, виробники знижують вміст цукру в напоях, а споживачі (особливо діти та підлітки) починають віддавати перевагу більш корисним продуктам", - зазначив Радуцький.

За словами Радуцького, у суспільства є розуміння, що вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров'ю.

"Судячи з відгуків в соцмережах і коментарів у ЗМІ, моя пропозиція сприйнята досить позитивно. У суспільства є розуміння, що постійне вживання солодких газованих напоїв шкодить здоров'ю. І це дуже добре", - зазначив Радуцький.

Читайте також: Податок на нерухомість у 2022 році зросте на 21%

За його словами, в контексті обговорення ініціативи експерти підіймають питання про те, як планується витрачати зібрані кошти.

"Моя позиція - левова частина "цукрового" акцизу має витрачатися на програми лікування і профілактики діабету (через збільшення фінансування НСЗУ), а також здорове харчування школярів. Завдяки акцизу ми зможемо, наприклад, профінансувати поставки в школи фермерського молока", - підкреслив Радуцький.

Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitterі YouTube​​​​​​​