Конгрес США зареєстрував законопроєкт про додаткову військову допомогу Україні

Український Дощ

На розгляд Палати представників Конгресу США внесено законопроєкт, згідно з яким Вашингтон має збільшити військову та дипломатичну допомогу Україні. Про це йдеться у документі, оприлюдненому в понеділок, 10 січня, на сайті Комітету із закордонних справ.

Група конгресменів пропонує схвалити виділення Держдепартаментом у поточному фінансовому році 450 мільйонів доларів військової допомоги Україні. Зокрема, цей пункт передбачає надання Україні "критичних можливостей, включаючи ракети "земля-повітря", системи ППО, протикорабельні та протитанкові ракети".

Законодавці закликають "підтримати швидке розміщення додаткових спостерігачів ОБСЄ для моніторингу російсько-українського кордону та звіту про акти агресії".

Крім того, документом передбачається надання Вашингтоном всебічної дипломатичної підтримки Києву, особливо у прагненні України зміцнити свої відносини з іншими країнами, включаючи Болгарію, Грузію, Румунію та Туреччину.

Нарешті, у разі схвалення законопроєкт зобов'яже США посилити санкційну політику щодо російського газопроводу Північний потік-2 і відкинути пропозиції Росії щодо стратегічної стабільності, зокрема в питанні розміщення ракет у Європі.

Авторами законодавчого акту є республіканці Майкл Маккол (від Комітету із закордонних справ), Майк Роджерс (від Комітету у справах збройних сил), Майк Тернер, який представляє спецкомітет з розвідки, та голова Конференції конгресменів від Республіканської партії Еліс Стефанік.

Білий дім наприкінці 2021 року, не афішуючи, надав Україні 200 мільйонів доларів військової допомоги. До цього тимчасово повірена у справах США Крістін Квін заявила, що Вашингтон передасть Україні більше військової техніки та озброєння, якщо Росія розпочне повномасштабний військовий наступ.