Держпродспоживслужба розширила акредитацію 12 фітосанітарних лабораторій

Агравері

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Зазначається, що лабораторії розширили сфери акредитації щодо видів фітосанітарної експертизи, ідентифікації карантинних організмів, а також визначення показників якості насіння та зерна сільськогосподарських культур.

«Сьогодні ми працюємо не лише над розширенням переліку послуг, що надаються нашими фітосанітарними лабораторіями, але й над їх оптимізацією та діджиталізацією. Приємно, що наші державні фітосанітарні лабораторії не поступаються за багатьма показниками провідним європейським лабораторіям і, за більшістю показників, перевершують приватні лабораторії», — коментує Владислава Магалецька, голова Держпродспоживслужби.

За її словами, розширення сфер акредитації надає державним фітосанітарним лабораторіям нові можливості на внутрішньому ринку та підвищує їх рівень серед замовників з інших країн. Адже акредитація лабораторії — це підтвердження її відповідності вимогам міжнародного стандарту, а сфера акредитації свідчить про її діагностичні спроможності та кваліфікацію персоналу.

«Станом на сьогодні 24 обласні фітосанітарні лабораторії та 2 контрольно-токсикологічні лабораторії акредитовані за міжнародним стандартом ДСТУ ISO/IEC 17 025:2019 „Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій“. У 2022 році робота з розширення сфер акредитації триматиме», — підсумувала Магалецька.

Нагадаємо, у Держпродспоживслужбі назвали пріоритети для відкриття нових експортних ринків у 2022 році.