Адміністрація Байдена таємно виділила 200 мільйонів доларів для України - ЗМІ

Pravdatutnews

Наприкінці грудня адміністрація Байдена дозволила надати Україні додаткові 200 мільйонів доларів у сфері безпеки. Про це пишуть CNN з посиланням на чотири неназвані джерела, "знайомі із цим питанням".

Пакет безпеки передбачав перевезення більшої частини того самого оборонного обладнання, яке надавали США раніше, зокрема:

Пакет був затверджений лише за кілька тижнів до того, якСША та Росія мали розпочати переговори про "гарантії безпеки".

Раніше цього місяця адміністрація непублічно повідомила Конгрес про новий дозвіл, за повідомленням двох джерел. На доставлення обладнання, швидше за все, знадобиться деякий час — поставка обладнання на суму 60 мільйонів доларів, дозволена минулого літа, лише наближається до завершення, повідомив CNN представник Держдепартаменту.

У Держдепартаменті заявили, що озброєння було доставлено протягом останніх кількох тижнів і що допомога триватиме, але відмовився обговорювати деталі.

Я не збираюся заглиблюватися в кожен транш та оновлення допомоги в галузі безпеки. Річ у тім: за останній рік ми надали Україні більше допомоги в галузі безпеки, ніж будь-коли з 2014 року. Ці поставки тривають останні кілька тижнів, і на найближчі тижні заплановано ще більше, — сказав представник Держдепартаменту.

Два неназвані джерела в Конгресі припустили, що Адміністрація Байдена хотіла тримати новий пакет поза увагою перед переговорами, що відбулися вчора.

Коротка довідка: станом на середину грудня 2021 року США надали Україні понад 450 мільйонів доларів допомоги у сфері безпеки.

Зазначено, що нещодавно держсекретар Ентоні Блінкен сказав, що Адміністрація продовжувала надавати оборонну допомогу Україні «протягом останніх кількох тижнів» і що «якщо буде подальша агресія Росії проти України, ми зможемо побачити ще більше цієї допомоги".

Ймовірно, це не змінить правил гри і цього не буде достатньо, щоб служити серйозною перешкодою для російського вторгнення. Українці дали зрозуміти Сполученим Штатам, що вони хочуть більше допомоги в безпеці - крім уже наданої оборонної зброї, - пояснило одне з джерел.

Нагадаємо, вчора у Женеві завершилися переговори США та Росії щодо "гарантій безпеки".

Віра Коновал - pravdatutnews.com