В Україні можуть ввести «картки» на продукти

Наш день

В Україні через зростання цін на продукти хочуть запровадити спеціальні «картки» для вразливої частини населення. Однак це не повторення радянської практики, як можна подумати. Про це в ефірі 24 каналу заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

Він пояснив, що Україна у 2022 році може зіткнутись зі збільшенням рівня інфляції внаслідок зростання цін на продукти на світовому ринку.

«Україна має стати на захист своїх громадян. Насамперед - найвразливіших верств населення, тому треба розробляти різні механізми», - сказав Устенко.

Це не картки, які були у Радянському Союзі і зникли у 1950-х роках, про які можуть подумати. Мовиться про адресну допомогу - як субсидії, які зараз запроваджують для комунальних платежів.

Олег Устенко наголосив, що систему впроваджуватимуть на короткий термін: «Глобальне завдання - боротьба з бідністю, а не постійна підтримка вразливої частини населення».

Також радник президента зазначив, що «продуктові картки» для незаможних громадян є навіть у США. «В Офісі президента позиція більше ніж чітка: передусім мають отримати підтримку найбільш вразливі та незахищені верстви населення. Як? Варіанти розглядатимуться. Це можуть бути і додаткові виплати для компенсації зростання цін, і запровадження food stamps у системі «Дія» - так званих «продуктових чекі», як це практикується в США», - сказав він.