США виділили Україні 200 мільйонів доларів допомоги без попереднього анонсу – CNN

Букви

Про це повідомляє американський телеканал CNN.

“Адміністрація Байдена без зайвого галасу санкціонувала додаткову допомогу Україні у розмірі 200 мільйонів доларів наприкінці грудня на тлі нарощування російських військ вздовж кордонів України, що викликало побоювання поновлення вторгнення”, – пише журналістка CNN Кайлі Етвуд.

Такий крок зробили для надання обладнання, яке США виділяли в минулому. У тому числі стрілецьку зброю, боєприпаси, радіостанції для шифрованого зв’язку, медичне обладнання, запасні частини тощо. Пакет фінансової допомоги затвердили до початку переговорів між США та Росією.

Щоб доставити обладнання, швидше за все, знадобиться деякий час. У Держдепартаменті заявили, що постачання на суму 60 мільйонів доларів, схвалене влітку 2021 року, тільки наближається до завершення.

Загалом до середини грудня 2021 року США виділили Україні фінансову допомогу у сфері безпеки на понад 450 мільйонів доларів. Адміністрація президента Джозефа Байдена надала нові ракети Javelin і командно-пускові установки, патрульні катери класу Island, аптечки, радіоприймачі, електроніку, медичне обладнання, двигуни, генератори, запчастини й інше обладнання. Нагадаємо, що заступниця держсекретаря США Венді Шерман і заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков провели переговори. Вони обговорювали ситуацію навколо нарощування військ біля кордону з Україною.

Поки російські війська дислокуються на кордоні з Україною у трьох точках. Кремль розробив операцію із залученням 175 тисяч військових, і повномасштабне вторгнення може початися у січні.

Також у Німеччині розглядають можливість зупинення проєкту “Північний потік-2”. Влада ФРН може погодитися на такий крок через загрозу військового вторгнення Росії в Україну.