Радуцький пояснив, куди піде податок, запроваджений на солодкі газовані напої

АСПІ

Комітет Верховної Ради з питань охорони здоров'я запропонував депутатам, економічним експертам, дієтологам, освітянам, представникам батьківських організацій обговорити питання обмеження споживання солодких газованих напоїв та розглянути можливість запровадження спеціального податку на них. Левова частина податку "на цукор" піде на лікування та профілактику діабету й здорове харчування школярів.

Значна частина "цукрового" податку на газовані напої, які збираються запровадити в Україні, повинна витрачатись на програми лікування та профілактики діабету та здорове харчування дітей. Таку пропозицію надав голова комітету ВРУ з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький.

Він наголосив, що завдяки новому податку можна профінансувати постачання до шкіл фермерського молока. "Сьогодні більшість родин не в змозі купити цей продукт, адже крафтове молоко здебільшого навіть не потрапляє на полиці магазинів та супермаркетів. Замість справжнього молока нам пропонують "молочні напої" з дешевих інгредієнтів незрозумілого походження, написав депутат. Для обговорення організації ефективного контролю за сплатою нового акцизу Радуцький пообіцяв залучити членів фінансового комітету парламенту, який очолює Данило Гетьманцев.

ASPI news повідомляло, що раніше народний депутат від "Слуги народу" МихайлоРадуцький пропонував запровадити акциз на солодкі напої. Це, на думку нардепа, допоможе боротися з ожирінням і цукровим діабетом. Також нагадаємо, що вже рік як у шкільних буфетах та їдальняхнемає чіпсів, сосисок та солодких газованих напоїв.