Хто на Житомирщині найактивніше виставляє на торги землі с/г призначення

Агро Перспектива
У Житомирській області станом на сьогодні оголошено 18 аукціонів із оренди земель сільськогосподарського призначення.

Загальна площа цих земельних ділянок становить 286 га.

Зростання стартової ціни за цими земельними лотами сягає 650 %. Дохід від аукціонів - 1,7 млн грн.

Найактивнішу участь в організації електронних торгів у системі "Прозорро.Продажі" стали: Радомишльська міська рада, Курненська сільська рада та Пулинська селищна рада.

У цілому в системі "Прозорро.Продажі" вже відбулося понад 300 успішних земельних аукціонів, за підсумками яких організатори зароблять до бюджетів різних рівнів понад 104,6 млн грн при оголошеній вартості лотів у майже 49 млн грн.

Загальна площа успішно реалізованих земельних ділянок - 1960 гектар. В аукціонах вже взяли участь понад 540 учасників.

Переважна більшість продавців - це органи місцевого самоврядування. Місцева влада все активніше використовує наданий їй ресурс для збільшення власних доходів. Адже зростання стартової ціни за земельними лотами становить понад 210 %.

Найбільше на торги виставляють землі сільськогосподарського призначення (торги для державних і комунальних земель проводяться лише з оренди таких земель). Таких аукціонів у системі 70%.

Так, на сьогодні в системі оголошено 1292 аукціони із оренди та відчуження с/г земель. Дохід від аукціонів ставить майже 145 млн грн. Загальна площа земельних ділянок - 8,7 тис. га.

Система гарантує захист електронних аукціонів, убезпечуючи їх від можливостей будь-якого втручання чи спроб вплинути на результат.

У "Прозорро.Продажі" підготували вичерпні інструкції для продавців, які хочуть продавати активи або здавати майно в оренду, з якими можна ознайомитися тут. А також для покупців, які хочуть стати власником активу або взяти його в оренду, - інструкції для них доступні тут.

"Найголовніше, - що все відбувається прозоро, без "схем" та скандалів, без будь-якого впливу чиновників на процес реалізації державного та комунального майна. Участь в аукціонах беруть не "свої", а всі. Заробляють не "свої", а громади, які потім ці ресурси зможуть спрямувати на нові лікарні, дитсадки і школи. Усе це - очевидні зміни на краще завдяки земельній реформі", - стверджує міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.