Погодні умови вплинули на зниження кількості шкідників на полях з озиминою

Агробізнес Сьогодні

Різкі коливання температур та опади різної інтенсивності вплинули на зменшення активності розвитку мишоподібних гризунів у посівах озимих культур та багаторічних трав.

Як йдеться у звіті Держпродспоживслужби, до 40% нір гризунів затоплено, особливо у місцях пониженого рельєфу, передає Kurkul.
«Повсюди на озимих зернових та ріпаку обліковують від поодиноких нір до 3 колоній на гектарі мишоподібних гризунів з 1-6 жилими норами. На неугіддях, багаторічних травах зафіксовано до 4 колоній на 1 га, а у Донецькій обл. з 1-8 жилими норами в кожній. За видовим складом переважають полівки», – розповіли фахівці.
Також скрізь продовжується обстеження зерносховищ і складських приміщень на наявність комірних шкідників, розвиток яких призупинився через зниження температури в кінці минулого року. У Кіровоградській області в партії фуражного ячменю помічено ураження 7% зерна комірним довгоносиком чисельністю 2 екз. на виївку.
«Контроль за станом збереження зерна та зернопродуктів слід проводити постійно і в разі виявлення комірних шкідників – провести захисні заходи з дотриманням регламентів застосування рекомендованих препаратів», – наголосили у відомстві.
Читайте також: Умови для перезимівлі озимих у грудні були не надто сприятливими