Як зміни клімату вплинуть на світовий ВВП та про інші ризики на 10 років для економіки від ВЕФ

mind

Загроза зростання розриву між багатими і бідними – один із найголовніших ризиків

Основні глобальні ризики на найближчі 10 років пов'язані зі зміною клімату. Про це йдеться в доповіді Global Risks Report 2022, опублікованій на сайті Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), пише Forbes.

На думку аналітиків ВЕФ, основним приводом для занепокоєння у довгостроковій перспективі буде нездатність світової спільноти зупинити кліматичні зміни, які призведуть до екстремальних погодних явищ та скорочення біологічної різноманітності.

«Нездатність вжити заходів у зв'язку зі зміною клімату може призвести до скорочення світового ВВП на одну шосту», – зазначив у доповіді головний спеціаліст з ризиків страхової групи Zurich Insurance Group Пітер Гігер. Зобов'язання, прийняті в ході останньої кліматичної конференції ООН у Глазго, на його думку, є недостатніми для досягнення мети з обмеження зростання температур до 1,5°C.

Деякі глобальні ризики вийшли на перший план під час пандемії коронавірусу. Більше за інших, згідно з доповіддю ВЕФ, зріс ризик соціального розшарування. Якщо подивитися на верхні 20% найбагатших людей у світі, то за останні кілька років вони змогли відновити близько половини своїх втрат; якщо ж подивитися на нижні 20%, на найбідніших 20% у світі, то вони втратили ще 5% своїх доходів», – зазначила в інтерв'ю Bloomberg Television керуючий директор ВЕФ Саадія Західі.

Загроза зростання соціального розриву – один з головних ризиків на найближчі 10 років і поступається він лише зміні клімату та його наслідкам для людини та довкілля, випливає з доповіді ВЕФ.

У короткостроковій перспективі (наступні два роки) до цих побоювань додаються ризики поширення інфекційних захворювань, погіршення ситуації з психічним здоров'ям та проблеми із заробітком.

До середньострокових ризиків відносяться також боргова криза та геоекономічні протистояння.

У зв'язку з названими у доповіді побоюваннями переважна більшість опитаних ВЕФ експертів (89%) характеризують глобальні короткострокові перспективи як нестабільні, нерівні або «дедалі більш катастрофічні».

84% респондентів налаштовані песимістично і або стурбовані, або стривожені щодо майбутнього.

І лише 11% аналітиків очікують прискорення темпів відновлення глобальної економіки до 2024 року.

Нагадаємо, Bloomberg назвав 10 найбільших економічних ризиків 2022 року.